A következő címkéjű bejegyzések mutatása: burgonya. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: burgonya. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. június 25., kedd

Rákgolyók, kapros-citromos joghurt mártogatóssal


A mostani időjárás alapján lassan elhinni is nehéz, hogy 2 napja még 30 fokos forróság volt és tombolt a nyár. Ilyen melegben nem sok kedve van az embernek enni, csak valami apróságot, gyorsan bekapni. Mivel nem volt szerencsénk az elmúlt hétvégét vízparton tölteni, gondoltam, csak becsempészek egy kis nyaralás hangulatot :) Vettünk is gyorsan egy medencét és elkészítettem az alábbi rákos receptet. Nekem bejött a nyár :) Kérem vissza! :)


Hozzávalók:
  • a rákgolyókhoz:
    • 230 g burgonya
    • 100 g friss rák
    • 1 ek olívabogyó
    • fél lilahagyma
    • fél citrom leve és héja
    • kis csokor kapor
    • 2-3 ek liszt
    • 1 tojás
    • 2-3 ek zsemlemorzsa
  • a mártáshoz:
    • 150 g joghurt (1 kis pohár)
    • kapor
    • citromlé


Elkészítés:
  • A burgonyát megpucolom, apró kockákra vágom és 15 perc alatt puhára főzöm.
  • Míg a burgonya fő, előkészítem a fasírtot. Megmosom, megpucolom a rákokat és forró vízben 5 perc alatt megfőzöm. Amikor kihűlt apró darabokra vágom.
  • Egy közepes tálban összekeverem az apróra vágott, olívabogyót, kaprot, hagymát, citromhéjat és a citrom levét, végül hozzáadom a rákot.
  • A burgonyát, amikor kihűlt alaposan összetöröm, a rákokkal összedolgozom, sózom, majd diónyi golyókat formázok belőle.
  • Előkészítem a panírhoz a lisztet, enyhén felvert tojást és zsemlemorzsát.
  • Egy magasabb falú serpenyőben megforrósítom az olajat, közben bepanírozom a golyócskákat és kisütöm őket.
  • Míg a golyók hűlnek, a joghurthoz hozzákeverem a citrom levét, az apróra vágott kaprot, majd hűtőbe teszem.



2013. április 24., szerda

Medvehagyma-krémleves


Még mindig medvehagyma, de ezúttal leves :)

A legújabb Ínyenc magazinban találtam a receptet, és mivel még mindig volt a hétvégi medvehagyma adagból, gondoltam, kipróbálom.
Nagyon szeretem a leveseket, és végre a hideg téli napok, sűrű, nehéz levesei után, valami könnyű, tavaszi következhet :)
Első ránézésre úgy tűnik, mintha spenót lenne, de mégsem. Finom, pikáns, nagyon gyorsan elkészül, és ugyanilyen gyorsan el is fogy :)


Hozzávalók (2 fő részére):

  • zöldségalapléhez:
    • 80 g sárgarépa
    • 60 g fehérrépa
    • 60 g zeller
    • 30 g karalábé
    • 50 g hagyma
    • 25 g póréhagyma 
  • leveshez:
    • 150 g burgonya
    • 1 nagyobb fej vöröshagyma
    • 150 g medvehagyma
    • 25 g vaj
    • 1 ek olívaolaj
    • 0,5 l zöldségalaplé
    • 2 dl tejszín
    • só, bors, szerecsendió

Elkészítés:
  • A zöldségalapléhez pucoljuk meg a zöldségeket, majd nagyobb darabokra vágva 1,5-2 l vízben fedő alatt,  kb. 60-90 perc alatt főzzük puhára.
  • A vöröshagymát vágjuk apróra, majd dinszteljük meg az olaj és vaj keverékén. Adjuk hozzá az apró kockára vágott burgonyát és pár percig pároljuk.
  • Öntsük hozzá az alaplevet, sózzuk, borsozzuk, reszeljük bele a friss szerecsendiót, majd fedő alatt főzzük addig, míg a burgonya teljesen meg nem puhul.
  • Keverjük bele a felcsíkozott medvehagymát és pár perc alatt főzzük meg.
  • Botmixerrel pürésítsük a levest, végül a tejszínnel öntsük föl.

2013. február 28., csütörtök

Póréhagymás burgonyakrémleves füstölt lazaccal


Bár már lassan itt a tavasz, azért egy jó levest nem csak a hideg téli napokon lehet elkészíteni. Egy tartalmas leves nekem sokszor elég is ebédre. Az alábbi recept a GoodFood-ból van, annyi változtatással, hogy én az egészet leturmixoltam, mert 1-2 hagyományos levestől eltekintve, krémleves rajongó vagyok :)
Most egy olyan recept következik, ami akár akkor is elkészíthető, ha az otthoni készletek majdnem teljesen kifogytak, mert a lazacot leszámítva a többi hozzávaló nálam állandóan megtalálható otthon. Az ilyen esetekre :)


Hozzávalók (8 személyre):
  • 50 g vaj
  • 2 nagy szál póréhagyma
  • 1 babérlevél
  • 1 kg burgonya
  • 1 l szárnyasalaplé vagy zöldségerőleves
  • 100 ml főzőtejszín
  • 200 g füstölt lazac
  • szerecsendió, só, bors

Elkészítés:
  • Olvasszuk fel a vajat, majd pároljuk benne üvegesre a felkarikázott póréhagymát a babérlevéllel.
  • A burgonyát mossuk, hámozzuk meg, majd feldarabolva adjuk a póréhagymához.
  • Sózzuk meg, majd öntsük fel a levessel és a tejszínnel.
  • Forraljuk fel, majd közepes lángon főzzük addig, míg a burgonya meg nem puhul.
  • A kész levest turmixoljuk le, keverjük hozzá a lazaccsíkok egy részét és ízesítsük kedvünk szerint. Én egy kis borsot és szerecsendiót reszeltem bele frissen :)
  • A levest szedjük tálkákba, majd díszítsük a megmaradt lazaccsíkokkal.