A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tarja. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tarja. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. április 29., hétfő

Juhtúrós nokedli


A cím alapján azt gondolhatnánk, hogy a jól ismert sztrapacskáról van szó, de mégsem. Idő hiányában, és mert már nagyon éhesek voltunk, nem bíbelődtem a krumplival, egyszerűen csak készítettem egy egyszerű nokedlit - eredetileg tojásos nokedli lett volna - és, mivel a hűtőben árválkodott egy kis juhtúró, menet közben kicsit módosítottam a kezdeti elképzelésen.
Friss fejessalátával juj de finom volt :)


Hozzávalók: (2 nagyon éhes embernek :)

  • 200 g liszt
  • 130 ml víz
  • 2 tojás
  • 200 g juhtúró
  • 0,5 dl tej
  • 100 g füstölt tarja
  • só, bors




Elkészítés:
  • Egy lábosban felforralok kb 1 liter vizet.
  • A lisztből, vízből, tojásokból kicsi sóval sűrű nokedli tésztát keverek. Akkor jó, ha a villáról egy kicsit lefolyik.
  • Amikor a víz már forr, a tésztát a vízbe szaggatom. Megvárom míg a szemek feljönnek a víz tetejére, és még kb 2-3 percig hagyom főni őket, majd leszűröm.
  • Egy nagyobb serpenyőben a kockára vágott tarját megpirítom, majd hozzáadom a nokedlit.
  • A juhtúrót egy pici tejjel lazítottam - mivel nem volt itthon tejföl - majd ezt is a nokedlihez adnom. Az egészet jól összeforgatom.
  • Míg a nokedli rottyan egyet elkészítem a salátát. Kb 0,5 liter vízhez adok 1-2 evőkanál ecetet (ki mennyire bírja, én nagyon szeretem :) és 1 evőkanál cukrot. Jól összekeverem, majd beletépkedem a fejessalátát.