A következő címkéjű bejegyzések mutatása: feta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: feta. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. május 25., vasárnap

Spenótos tészta csirkével és fetával


Nagyon ritkán eszem tésztát. Nem is igazán tudom, hogy miért, pedig olyan gyorsan össze lehet dobni és annyi verziója létezik, hogy szinte nem is kell hozzá recept. Csak ki kell nyitni a kamrát, hűtőt és a hangulatunknak megfelelő hozzávalókat felhasználva készíteni valami finomat.
A piacon nagyon szép volt a bébi spenót így nem tudtam nem megvenni. Igazi "gombhoz a kabátot" ebéd lett belőle és került a spenót mellé csirke és feta.


Hozzávalók (2 főre):

  • 200 g tészta
  • 40 g vaj
  • 1 dupla csirkemell filé
  • 4 ek liszt
  • 100 g bébispenót
  • 1 dl száraz fehérbor
  • 2 dl főzőtejszín
  • 100 g feta
  • só, bors



Elkészítés:
  • A tésztát lobogó, sós vízben kb 10 perc alatt megfőzöm.
  • A csirkemelleket megmosom, megpucolom és apró darabokra vágom.
  • Egy mélytányérban a lisztet sóval és borssal összekeverem, majd a csirkekockákat megforgatom benne.
  • Egy nagyobb serpenyőt a legmagasabb hőfokon felhevítek, majd beleteszem a vajat és felolvasztom benne. Rádobom a csirkemell kockákat és továbbra is magas hőfokon gyorsan, folyamatos keverés mellett megpirítom.
  • A kész csirkét félreteszem egy tányérba.
  • A serpenyő alatt lejebb veszem a hőmérsékletet, beleöntöm a fehér bort, elforralom belőle az alkoholt, majd hozzáadom a tejszínt, végül a spenótot, sózom, borsozom és megpárolom benne.
  • A csirkét visszateszem a szószba, forralok rajta még egyet és már kész is.
  • A leszűrt tésztát egy nagyobb tálban összekeverem a szósszal, tányérokra szedem és fetát morzsolok a tetejére.


És a végére egy kis werk... ;) Molli is szerette (volna) az ebédet :)


2013. augusztus 8., csütörtök

Zöldséges sült tészta fetával


Ez a recept még néhány hete készült, csak eddig szegény nem élvezett prioritást, hogy felkerüljön ide :) Az ötlet a TV Paprika újságból van. Igazi kis laktatós fogás, amiben a nyár ízei jócskán benne vannak. Már a zöldségek előkészítése közben isteni, lecsóra emlékeztető illat lengte be a konyhát. Alig bírtam ki, hogy ne faljam be magában :) A tészta tetejére sült ropogós besamel pedig igazi megkoronázása az ételnek!


Hozzávalók:
  • fél padlizsán
  • fél cukkíni
  • 2 piros kaliforniai paprika
  • 0,5 dl olívaolaj
  • 300 g passata (paradicsom püré)
  • 200 g tészta
  • 100 g feta
  • 2 ek vaj
  • 2 ek liszt
  • 3 dl tej
  • só, bors

Elkészítés:
  • A zöldségeket megmosom, csíkokra vágom, majd az oldajon, közepes lángon kissé megpárolom őket.
  • Mikor a zöldségek megpuhultak, hozzáöntöm a passata-t és jól elkeverem, sózom, picit borsozom, majd félreteszem.
  • A tésztát sós, olajos vízben megfőzöm, majd a zöldséges, paradicsomos raguhoz keverem.
  • A tésztát egy hőálló tálba szedem, elkészítem a besamel mártást.
  • A sütőt előmelegítem 220 fokra (légkeveréses).
  • A mártáshoz a vajat megolvasztom, hozzákeverem a lisztet, végül felöntöm a tejjel, sózom, borsozom és folyamatos kevergetés mellett besűrítem.
  • A mártást a tészta tetejére öntöm, végül rámorzsolom a fetát és a sütőbe teszem.
  • Addig sütöm, míg a feta a tetején aranybarna nem lesz.

2013. április 12., péntek

Fetás rukkola saláta dióval és málnával


Nem vagyok egy nagy salátás, sosem voltam.  Nem nagyon látok bennük fantáziát, pedig annyi féle variáció létezik, gyorsan elkészíthetők, egészségesek. De valahogy nekem a zöldségek mellé mindig hiányzik valami, minimum egy kis pirítós vagy hús.
Nemrég fordult a kocka, ugyanis a Konyhakiállításon megismerkedtem a Pödör olajokkal és ecetekkel, amiken keresztül rájöttem, hogy a sok ízetlen zöld, lehet izgalmas és finom. Az egyik standon tisztán kóstoltuk az olajat és ecetet és mindkettőnek olyan intenzív íze volt magában, mintha a legfrissebb málnát ettem volna, vagy valami isteni dió tortát. Aztán megnéztük, hogy egy kis dióolaj és málnaecet mit művel a rukkolával, hogyan varázsol belőle néhány további hozzávaló segítségével salátát.

Azóta a saláta gyakoribbá vált itthon, sőt, az alábbi az egyik kedvencem lett :)


Hozzávalók (2 főre):

  • 1 csomag rukkola
  • 200 g feta sajt
  • 1 marék dió
  • 1 marék málna
  • 3 ek Pödör dióolaj
  • 1-2 ek Pödör málnaecet
  • só, bors

Elkészítés:
  • A marék diót durvára töröm és egy kis serpenyőben megpirítom, míg illatozni nem kezd, majd félreteszem.
  • A dióolajat és a málnaecetet egy kisebb, zárható üvegben kevés sóval és borssal jól összerázom.
  • A rukkolát egy nagyobb tálba teszem, az olajos, ecetes dresszinget ráöntöm és jól elkeverem, hogy mindenhova jusson.
  • A fetasajtot rámorzsolom a rukkolára, hozzáadom a pirított diót és a friss málnát.

Igazi szín és ízorgia :)




2013. március 18., hétfő

Karaj citromos-parmezános-fenyőmagos bundában, olajbogyós-fetás kuszkusszal


Jó hosszú címe lett ennek a fogásnak :) De, amilyen hosszú leírni a nevét, olyan hamar el lehet készíteni.


Szeretem a gyorsan elkészítehető ételeket, mert a nagy rohanások közepette is mindig változatosakat tudunk enni. Nagyon szeretek kísérletezgetni, és egy-két ételtől eltekintve, mindig valami újat próbálok ki, illetve abból főzök, vagy ahhoz keresek receptet, ami itthon van. Szerencsére elég jól felszerelt éléskamrával bírok, így általában nem okoz gondot, egy hirtelen kipattant ötlet megvalósítása :)

Hétvégén általában azt vesszük észre, hogy már nagyon éhesek vagyunk és ilyenkor már nincs idő hosszan főzőcskézni, gyorsan az asztalra kell kerülnie valaminek. Most is valahogy így történt. Az egészben a leghosszabb a fotózás volt :)


Hozzávalók (4 személyre):
  • 4 szelet csontozott karaj
  • 2 szelet kicsit szikkadt kenyér feldarabolva
  • 1 citrom héja
  • 50 g reszelt parmezán (nekem csak 30 volt)
  • 50 g fenyőmag
  • 2 szál rozmaring levelei
  • 2 ek liszt
  • 2 tojás felverve
  • olívaolaj a sütéshez
  • 0,5 l zöldségalaplé (én bio leveskockából készítettem)
  • 3 dl kuszkusz
  • 100 g olívabogyó
  • 100 g feta sajt
  • 1 citrom leve
  • pici só

Elkészítés:
  • A hússzeleteket mossuk meg alaposan, itassuk le róluk a vizet, majd alaposan klopfoljuk ki őket, hogy 5 mm vékonyak legyenek. Sózzuk meg mindkét oldalukat, majd tegyük félre.
  • Késes robotgépben a feldarabolt kenyérszeleteket, a citrom héját, a parmezánt, a fenyőmagot és a rozmaringot morzsásítsuk - ez lesz a bunda :)
  • A lisztet és a felvert tojásokat és a morzsát tegyük egy-egy mélyebb tálba, egymás mellé.
  • Forrósítsunk olajat egy nagy serpenyőben, közben kezdjük el panírozni a husikat -- liszt, majd tojás és végül a morzsa.
  • 2-3 perc alatt süssük aranybarnára mindkét oldalukat.
  • Míg a husik sülnek, forró vízben feloldom a zöldségleves kockát és beleöntöm a kuszkuszt. Lefedem, hagyom, hogy megfőjön magától.
  • Amikor a kuszkusz megpuhult (duplájára duzzadt a vízben) hozzákeverem a feldarabolt olajbogyókat és belemorzsolom a fetát.



A karaj receptje a GoodFoodból van.