A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szegfűszeg. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: szegfűszeg. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. július 29., hétfő

Őszibarackos-szederkrémleves kókuszos habgaluskával


Ez a nyár a gyümölcskrémlevesek bűvöletében telik nálam.
Korábban talán sosem csináltam még egyszer sem, de idén valamiért nagyon rákaptam.
Magukban, nyersen sajnos nem nagyon eszem gyümölcsöt, de így, leves formájában minden nap, akár többször is el tudnám viselni. Persze, ez nem egyenlő azzal, mintha magában enném a gyümiket.
Az alábbi leveshez a szedret megkívánta, a barackoknak meg muszáj volt a levesbe kerülniük, mivel már nem sok volt nekik hátra :)




Hozzávalók:
  • a leveshez:
    • 500 g szeder
    • 350 g őszibarack
    • 80 g kristálycukor
    • 3 dl víz
    • 180 g (görög) joghurt
    • 1 dl főzőtejszín
    • 1 közepes rúd fahéj
    • 8 szem szegfűszeg
  • a habgaluskához:
    • 3 dl tej
    • 2 tojásfehérje
    • 2 ek kristálycukor
    • 2 tk kókuszkrém

Elkészítés:
  • A szedret, barackot megmosom, meghámozom majd egy nagyobb lábosba teszem, felöntöm a vízzel, hozzáadom a cukrot, végül a fahéjat és a szegfűszeget. 
  • Magas lángon 10-15 perc alatt felforralom, majd egy sűrű lyukú szűrőn több részletben átpaszírozom egy másik lábosba.
  • A joghurtot összekeverem a tejszínnel, majd a gyümölcsléhez adom, elkeverem.
  • A levest közepes hőfokon felforralom.
  • Míg forr, elkészítem a galuskákat, madártejhez hasonlóan.
  • A tojásfehérjéket a cukorral kemény habbá verem, majd hozzákeverem a kókuszkrémet.
  • A tejet megmelegítem, de figyelek, hogy ne forrjon fel. Kis adagokban a tojásfehérje habot a tejben megfőzöm. Először az egyik oladalát, majd a másikat is. A kész galuskákat rácsra szedem.
  • A levest alaposan lehűtjük, majd a kókuszos galuskával tálaljuk.



2013. július 2., kedd

Joghurtos málnakérmleves amaretti morzsával


Már megint leves. Már megint gyümölcsből. Már megint rózsaszín :)
De végre nyár van, friss, szezonális gyümölcsökkel és épp a málna szezon kellős közepe. Vájling jóvoltából egy rekesz frissen szedett, gurulós és isteni finom málna boldog tulajdonosa lettem :) Sose volt még ennyi málnám egyszerre :) Egy jó része csak úgy, magában elfogyott, de a többinek sem kellett sokat várnia. Egy részéből lett a leves, a másik feléből pedig süti és már el is fogyott a teljes készlet. Sebaj, jöhet a következő, amiből remélhetőleg marad annyi, hogy fagyasztani is tudjak, télire.



Hozzávalók:
  • 700 g málna
  • 75 g kristálycukor
  • 3 dl víz
  • 180 g (görög) joghurt
  • 1 dl főzőtejszín
  • 1 közepes rúd fahéj
  • 8 szem szegfűszeg
  • 1 kk vaníliapaszta
  • 6 db amaretti keksz (elhagyható)

Elkészítés:
  • A málnát megmosom, majd egy nagyobb lábosba teszem, felöntöm a vízzel, hozzáadom a cukrot, végül a fahéjat és a szegfűszeget. A szegfűszeget tea tojásba szoktam tenni, mert így jól kifő az íze, de utólag nem kell kutatni a kis szemeket, hanem könnyen kivehetők :)
  • Magas lángon 10-15 perc alatt felforralom, majd egy sűrű lyukú szűrőn több részletben átpaszírozom egy másik lábosba.
  • A joghurtot elkeverem a tejszínnel, majd a gyümölcsléhez adom, elkeverem.
  • A levest özepes hőfokon felforralom, közben belekeverem a vaníliapasztát. Ha túl savanyúnak érezzük, tehetünk még bele cukrot, ízlés szerint.
  • Kihűtve, amaretti morzsával tálaljuk, de langyosan is nagyon finom :)




2013. június 13., csütörtök

Csirkemell mustármártással, spentótos, parmezános csicsókapürével


Végre újra van időm írni :) Ha nem is sok, de az elmúlt hetek után már ennek is örülök. A rengeteg munka miatt nem nagyon volt időm főzni, sőt, ha lehet mondani, rossz voltam, mert azt ettem, amit elsőre értem. Leszámítva a Gourmet Fesztivált, ahol 4 nap alatt a lehető legtöbb étterem, legtöbb fogását kóstoltuk meg. Majdnem sikerült végig enni a fesztivált :)

Az alábbi étel már korábban készült, csak még a posztra nem volt időm.
Mindenkinek ajánlom, aki szeret kísérletezni, mert ez valami eszméletlen finomra sikeredett! Most is a kamrában és hűtőben lévő alapanyagokból kreáltam ebédet, hogy apadjanak a felhalmozott készletek, és nem bántam meg. Sőt! :)



Hozzávalók:
  • 0,5 kg csicsóka
  • 1 tojássárgája
  • 200 g spenót (én fagyasztott krémet használtam)
  • 40 g parmezán + egy kevés a tetejére
  • 0,5 kg csirkemell
  • 1 fej vöröshagyma
  • 150 ml főzőtejszín
  • 150 ml húsleves alaplé
  • 13 g vaj
  • 1 ek olíva olaj
  • 25 g liszt
  • 2 ek mustár
  • pár szem szegfűszeg
  • 2 babérlevél
  • bors
  • szerecsendió

Elkészítés:
  • A csicsókát meghámozom, pici kockákra vágom, majd sós vízben puhára főzöm.
  • A csirkét megpucolom, mindkét oldalát sózom, borsozom és egy nagyobb serpenyőben olívaolajon, hirtelen, magas hőfokon mindkét oldalát megpirítom, majd a serpenyőben hagyom. A nagyon magas hőfokon a hús nem enged levet, viszont szép, aranybarna kéreg képződik rajta.
  • A hagymát megpucolom, a szegfűszegeket beleszúrom (ahogy karácsonykor a naranccsal is :) és a csirke mellé teszem a babérlevéllel együtt, végül felöntöm a tejszínnel és az alaplével. Lefedve addig főzöm, míg a hús teljesen meg nem puhul.
  • Amikor kész, a húst kiszedem, félreteszem. A visszamaradt tejszínes szószt leszűrőm, hogy a nagyobb darabok és fűszer ne kerüljön bele.
  • Egy másik lábosban vaj és olaj keverékén megfuttatom a lisztet, és hozzákeverem a leszűrt levet. Amikor teljesen homogénre kevertem, hozzáadom a mustárt is és kissé besűrítem, félreteszem.
  • A megfőtt csicsókát botmixerrel pürésítem, hozzákeverem a tojássárgáját, a spenótot és a reszelt parmezánt, sózom, borsozom és egy kis szerecsendióval ízesítem.
  • Hőálló tálba teszem a csirkét, rá a mustáros mártást, végül a spenótos csicsókapürével borítom, és a tetejére reszelek még egy is parmezánt.
  • 180 fokra előmelegített légkeveréses sütőben 40-50 perc alatt készre sütöm.