A következő címkéjű bejegyzések mutatása: juhtúró. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: juhtúró. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. április 29., hétfő

Juhtúrós nokedli


A cím alapján azt gondolhatnánk, hogy a jól ismert sztrapacskáról van szó, de mégsem. Idő hiányában, és mert már nagyon éhesek voltunk, nem bíbelődtem a krumplival, egyszerűen csak készítettem egy egyszerű nokedlit - eredetileg tojásos nokedli lett volna - és, mivel a hűtőben árválkodott egy kis juhtúró, menet közben kicsit módosítottam a kezdeti elképzelésen.
Friss fejessalátával juj de finom volt :)


Hozzávalók: (2 nagyon éhes embernek :)

  • 200 g liszt
  • 130 ml víz
  • 2 tojás
  • 200 g juhtúró
  • 0,5 dl tej
  • 100 g füstölt tarja
  • só, bors




Elkészítés:
  • Egy lábosban felforralok kb 1 liter vizet.
  • A lisztből, vízből, tojásokból kicsi sóval sűrű nokedli tésztát keverek. Akkor jó, ha a villáról egy kicsit lefolyik.
  • Amikor a víz már forr, a tésztát a vízbe szaggatom. Megvárom míg a szemek feljönnek a víz tetejére, és még kb 2-3 percig hagyom főni őket, majd leszűröm.
  • Egy nagyobb serpenyőben a kockára vágott tarját megpirítom, majd hozzáadom a nokedlit.
  • A juhtúrót egy pici tejjel lazítottam - mivel nem volt itthon tejföl - majd ezt is a nokedlihez adnom. Az egészet jól összeforgatom.
  • Míg a nokedli rottyan egyet elkészítem a salátát. Kb 0,5 liter vízhez adok 1-2 evőkanál ecetet (ki mennyire bírja, én nagyon szeretem :) és 1 evőkanál cukrot. Jól összekeverem, majd beletépkedem a fejessalátát.


2013. április 1., hétfő

Körözött


Ez is egy tipikusan olyan étel, amit minden családban máshogy készítenek. Mindenkinek megvan a bevált receptje, ami az ő szája ízének a tökéletes.
Én úgy vagyok bizonyos ételekkel, hogy addig próbálkozom velük, míg meg nem találom a nekem tökéleteset, ami aztán a mi családunk kedvencévé válik :)
A siker érdekében különböző recepteket tesztelek, aztán amikor megvan egy jó irány, akkor következik a finomhangolás, a kísérletezés, ízesítés míg el nem jutok odaáig, hogy azt érzem EZ AZ.


A körözöttel is így voltam, sok olyan verziót kipróblátam már, amire a recept tulajdonosa esküdözött, de valahogy sosem voltam elégedett, egészen addig, míg egyszer elkészült az áhított ízű, állagú kence.

Szóval, ez most az én receptem, amire esküszöm :)


Hozzávalók:

  • 300 g juhtúró
  • 250 g sima túró
  • 50 g vaj
  • 1 ek tejföl
  • 2 tk pirospaprika
  • 1,5 tk őrölt kömény
  • 1 csokor újhagyma

Elkészítés:
  • Nincs mit írni, mindent jól össze kell keverni, kenyérre kenni és megenni :)