A következő címkéjű bejegyzések mutatása: vanília rúd. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: vanília rúd. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. május 18., vasárnap

French toast


Imádom a hétvégi reggeleket, reggeliket! Ilyenkor van idő arra, hogy olyat készítsek, amit igazán szeretek. Bevallom, nem vagyok az egészséges reggelik elkötelezett híve. Joghurtot és társait inkább hétköznap eszem, de alig várom a hétvégéket, amikor lehet bűnözni valami édes finomsággal :)
French toast-ot először egy étteremben ettem és azonnal szerelembe is estem vele, már akkor biztos volt, hogy ezt otthon is el szeretném készíteni, mert az nem lehet, hogy minden alkalommal el kelljen zarándokolni egy étterembe, ha ilyet szeretnék reggelizni.
Sok receptet olvasgattam a neten, próbáltam ki, mire kialakult az én verzióm, ami nekem tökéletes.


Hozzávalók:
  • 500 g kalács (akkor jó, ha pár napos, kissé szikkadt)
  • 3 egész tojás
  • 250 ml tej
  • 1 ek porcukor
  • 1 tk fahéj
  • 1 vaníliarúd magjai
  • csipet só
  • 50 g vaj

Elkészítés:
  • A tojásokat üssük egy nagy, mély tálba és lazán verjük fel őket, majd adjuk hozzá az összes többi hozzávalót és alaposan keverjük el.
  • A kalácsot vágjuk ujjnyi vastag szeletekre és a tál méretétől függően néhány szeletet tegyünk a keverékbe. Mindkét oldalát jó alaposan áztassuk meg (kb. 1-1 perc / oldal), hogy kicsit megszívják magukat.
  • A sütőt melegítsük elő (légkeverés nélkül) 50 fokra.
  • A vajat egy nagyobb serpenyőben olvasszuk fel, majd a beáztatott szeleteket kezdjük el megsütni közepes hőfokon.
  • Akkor kész, ha mindkét oldala szép aranybarna.
  • A megsült kalácsokat tegyük egy tányéron az előmelegített sütőbe, hogy míg a többi készül, ne hűljön ki.
  • Juharsziruppal, olvasztott vajjal, fahéjas porcukorral, gyümölccsel....bármivel nagyon jó :)


2014. január 4., szombat

Gyerekkorom ízei 2 - Linzer


Az alábbi recept, sütemény is meghatározó az életemben, már egész kicsi korom óta. Nincs semmi különös vagy extra ebben a kekszben, nekem mégis nagyon kedves. Évente többször is szívesen készítem, mert ilyenkor a szeretett ízek mellett az emlékek is előtérbe kerülnek.


Ezt a sütit anyukám általában karácsony előtt készítette. Esténként, mikor már aludni mentünk tudtuk, hogy másnap reggelre ott lesznek a csoda kis kekszek, amiket annyira szerettünk. Ilyenkor persze kora reggel keltünk a húgommal, még mindenki előtt, és osontunk ki a konyhába meglesni, megkóstolni őket. Fogtuk a két kicsi gyerek székünket, a sütő ajtaját lenyitottuk, két oldalról ültünk mellé és az ajtóra helyezett nagy tálból falatoztunk. Manapság, minden harapással kicsit visszarepülök az időbe, nosztalgiázni. Bátran állíthatom, hogy ez a világ legfinomabb linzere :) Legalábbis, számomra ;)


Hozzávalók:
  • 400 g liszt
  • 250 g vaj
  • 120 g porcukor
  • 3 tojás sárgája
  • 1 zacskó sütőpor
  • 2 vaníliarúd kikapart magjai



Elkészítés:
  • A vajat jó előre vegyük ki a hűtőből, hogy legyen ideje megpuhulni. Adjuk hozzá a cukrot és robotgéppel keverjük habosra.
  • Adjuk hozzá a tojások sárgáját, a lisztet, sütőport és a vaníliarudak magjait, majd az egészből gyúrjunk egy jól formázható tésztát.
  • A kezünk melegétől és a vajtól a tészta túlpuhul, így 1 órára tegyük hűtőbe vagy ha sietünk, néhány percre a mélyhűtőbe.
  • A sütőt melegítsük elő 180 fokosra (nem légkeveréses álláson).
  • Amikor a tésztát kivesszük a hidegről gyors mozdulatokkal gyúrjuk át, hogy könnyebben formázható legyen.
  • Lisztezett felületen nyújtsuk 2-3 mm vastagra, és tetszőleges mintákkal szúrjuk ki a kekszeket.
  • Sütőpapíros tepsire téve süssük meg 8-10 perc alatt, vagy míg halvány barnák nem lesznek.