A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kence. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: kence. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. július 16., kedd

Diós-bazsalikomos sültpaprika kence


Nem tudom, ki, hogy van vele, de nekem például vacsorára különböző időszakaim vannak, hogy mikor mit szeretek enni. Általában rákattanok valamire és képes vagyok hetekig is ugyanazt enni :) Aztán hirtelen ráunok és alternatíva után nézek.
Szeretem az egyszerű vacsorákat, amik könnyen, gyorsan összedobhatók és kenyérrel jól kombinálhatók, mert arról sajnos nem tudok lemondani.
Ez a krém is valahogy így lett, és valami eszméletlen finom nyár íze kerekedett. Igazi, mediterrán tengerparti vacsorára emlékeztet, amikor friss zöldségekkel együtt falatozzuk :)



Hozzávalók:
  • 5 db kápia paprika
  • 12 szem olívabogyó
  • 100 g darált dió
  • 1 ek olívaolaj
  • 10-12 nagy, friss bazsalikomlevél
  • fél citrom leve
  • só, bors

Elkészítés:
  • A paprikákat megmosom, majd egészben a 200 fokra előmelegített sütőbe teszem és addig sütöm, míg a héja el nem kezd feketedni.
  • Míg a paprika sül, apróra vágom az olívabogyót, bazsalikom levelet és összetöröm mozsárban a diót.
  • Amikor a paprika megsült, fém edénybe teszem és egy fedővel lezárom légmentesen -- így majd könnyebb lesz megszabadítani a héjától.
  • Pár perc elteltével a paprikák héját könnyen lehúzom, kivágom a csumáját, meglocsolom olívaolajjal, hozzáadom a többi alapanyagot - kivéve az olívabogyót és a diót. 
  • Botmixerrel pürésítem, majd belekeverem az olívabogyót és a diót, végül sózom, borsozom.
  • Pirítóskenyérre kenve, vagy zöldséggel, mártogatósként is nagyon finom


2013. június 17., hétfő

Sült ricottakrém


Matyi keresztelőjére készültünk és padlizsánkrémet kértek tőlem tesómék, de mivel az már az összes családi rendezvényen előfordult, így nem volt kedvem hozzá. És, nem is én lennék, ha nem kísérleteznék új ízekkel :)
Így végül - mivel a hűtőben volt még egy doboz ricotta - gondoltam készítek belőle valami újat, ami illik egy forró nyári naphoz.



Hozzávalók:

  • 500 gr ricotta
  • 2 ek olívaolaj
  • 1 citrom leve
  • 1 citrom héja
  • 4 friss rozmaring ágacska
  • 3-4 gerezd fokhagyma
  • bors
  • chili paprika - ez akár el is hagyható, ha nem szeretnénk, hogy nagyon csípős legyen

Elkészítés:
  • A rozmaringot, fokhagymát (chilit) apróra vágom.
  • A ricottába belekeverem az összes hozzávalót, sóval, borssal ízesítem.
  • A sütőt 180 fokra előmelegítem, majd a kész krémet tűzálló tálban 30-45 perc alatt megsütöm.
  • Akkor jó, amikor a sima ricotta elkezd "túrósodni", barnulni picit a teteje.
  • A kész krémet kihűtöm, kis olívaolajjal, rozmaring ággal tálalom.
Pirítós kenyérrel és sok zöldséggel ettük. Nyami :)



2013. április 22., hétfő

Medvehagyma pesto


Tombol a medvehagyma láz :) Természetesen én sem maradhatok ki :)
Szombaton a biopiacon 2 hatalmas csokorral vettem, bár akkor még nem tudtam, hogy mi lesz belőle. Itthon végül úgy döntöttem, hogy egy pestot mindenképp készítek, mivel jobb módja nincs a tartósításnak, hogy a szezon egy picit kinyújtható legyen. Tavaly megpróbáltam frissen, levelenként fagyasztani, de felhasználáskor kiderült, hogy messze nem az igazi, vizes és ízetlen volt.
Pestoként, hűtőben viszont néhány hétig is eláll és nagyon sokféleképpen fel lehet használni.


Hozzávalók:

  • 50 g medvehagyma
  • 60 g dió (a dió felét fenyőmaggal helyettesítettem)
  • 60 g parmezán
  • 1 dl olívaolaj
  • só, bors

Elkészítés:
  • A diót és a fenyőmagot serpenyőben picit megpirítom, míg illatozni nem kezd.
  • Az összes hozzávalót késes robotgépbe teszem és simára pürésítem, sóval, borssal ízesítem.
  • A kész pestot kanalazzuk jól záródó üvegbe, és öntsünk rá annyi olívaolajat, ami el nem lepi.

2013. április 1., hétfő

Körözött


Ez is egy tipikusan olyan étel, amit minden családban máshogy készítenek. Mindenkinek megvan a bevált receptje, ami az ő szája ízének a tökéletes.
Én úgy vagyok bizonyos ételekkel, hogy addig próbálkozom velük, míg meg nem találom a nekem tökéleteset, ami aztán a mi családunk kedvencévé válik :)
A siker érdekében különböző recepteket tesztelek, aztán amikor megvan egy jó irány, akkor következik a finomhangolás, a kísérletezés, ízesítés míg el nem jutok odaáig, hogy azt érzem EZ AZ.


A körözöttel is így voltam, sok olyan verziót kipróblátam már, amire a recept tulajdonosa esküdözött, de valahogy sosem voltam elégedett, egészen addig, míg egyszer elkészült az áhított ízű, állagú kence.

Szóval, ez most az én receptem, amire esküszöm :)


Hozzávalók:

  • 300 g juhtúró
  • 250 g sima túró
  • 50 g vaj
  • 1 ek tejföl
  • 2 tk pirospaprika
  • 1,5 tk őrölt kömény
  • 1 csokor újhagyma

Elkészítés:
  • Nincs mit írni, mindent jól össze kell keverni, kenyérre kenni és megenni :)