A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gyümölcsleves. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gyümölcsleves. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. augusztus 13., kedd

Rozmaringos őszibarack krémleves, fahéjas-mandulás kecskesajt golyókkal


Ígérem ez lesz az utolsó gyümölcsleves a bolgban, de ezt még muszáj :) Annyira sikerült eltalálni az ízeket, a textúrákat, hogy szerintem ez most egész különleges lett.
Korábban már készítettem grillezett barackot kecskesajttal, így tudtam, hogy ebből a párosításból nagy baj nem lehet. A rozmaring meg egyszerűen illik a barackhoz, hát került bele ebből is egy kicsi. A kérdés már csak az volt mi is legyen a pontos kivitelezés :)


Hozzávalók:
  • 800 g őszibarack
  • 50 g kristálycukor
  • 3 dl víz
  • 2 ág friss rozmaring
  • 1 dl főzőtejszín
  • 2 ek mascarpone
  • 150 g natúr kecskesajt
  • 2 ek szeletelt mandula
  • 1 tk fahéj


Elkészítés:
  • A barackokat, hogy a héjjukat könnyebb legyen lehúzni 1 percre forró vízbe mártom, majd 1 percre nagyon hidegbe. Meghámozom, kimagozom őket majd egy nagyobb lábosba szeletelem. Hozzáadom a rozmaringot, cukrot, felöntöm a vízzel és közepes hőfokon felforralom. 
  • Mikor felforrt még néhány percig főzöm, majd kiveszem a rozmaringot, félreteszem és botmixerrel pürésítem a levest. 
  • A mascarpone-t elkeverem a tejszínnel és a leveshez adom, visszateszem a rozmaring ágakat, hűtőben kihűtöm.
  • A mandulát kicsit megpirítom, hogy illatozzon.
  • Közben a kecskesajtot villával összetöröm, minél krémesebb állagúra, hogy formázható legyen. Belekeverem a fahéjat, majd a kihűlt mandulát is. Az egészet alaposan összekeverem, és kicsi, dió méretű golyókat formázok belőle, végül összetört mandulába forgatom őket.
  • A lehűtött levesből kiveszem a rozmaringot és a kecskesajt golyókkal valamint friss rozmaring ággal tálalom.


2013. július 29., hétfő

Őszibarackos-szederkrémleves kókuszos habgaluskával


Ez a nyár a gyümölcskrémlevesek bűvöletében telik nálam.
Korábban talán sosem csináltam még egyszer sem, de idén valamiért nagyon rákaptam.
Magukban, nyersen sajnos nem nagyon eszem gyümölcsöt, de így, leves formájában minden nap, akár többször is el tudnám viselni. Persze, ez nem egyenlő azzal, mintha magában enném a gyümiket.
Az alábbi leveshez a szedret megkívánta, a barackoknak meg muszáj volt a levesbe kerülniük, mivel már nem sok volt nekik hátra :)




Hozzávalók:
  • a leveshez:
    • 500 g szeder
    • 350 g őszibarack
    • 80 g kristálycukor
    • 3 dl víz
    • 180 g (görög) joghurt
    • 1 dl főzőtejszín
    • 1 közepes rúd fahéj
    • 8 szem szegfűszeg
  • a habgaluskához:
    • 3 dl tej
    • 2 tojásfehérje
    • 2 ek kristálycukor
    • 2 tk kókuszkrém

Elkészítés:
  • A szedret, barackot megmosom, meghámozom majd egy nagyobb lábosba teszem, felöntöm a vízzel, hozzáadom a cukrot, végül a fahéjat és a szegfűszeget. 
  • Magas lángon 10-15 perc alatt felforralom, majd egy sűrű lyukú szűrőn több részletben átpaszírozom egy másik lábosba.
  • A joghurtot összekeverem a tejszínnel, majd a gyümölcsléhez adom, elkeverem.
  • A levest közepes hőfokon felforralom.
  • Míg forr, elkészítem a galuskákat, madártejhez hasonlóan.
  • A tojásfehérjéket a cukorral kemény habbá verem, majd hozzákeverem a kókuszkrémet.
  • A tejet megmelegítem, de figyelek, hogy ne forrjon fel. Kis adagokban a tojásfehérje habot a tejben megfőzöm. Először az egyik oladalát, majd a másikat is. A kész galuskákat rácsra szedem.
  • A levest alaposan lehűtjük, majd a kókuszos galuskával tálaljuk.



2013. július 2., kedd

Joghurtos málnakérmleves amaretti morzsával


Már megint leves. Már megint gyümölcsből. Már megint rózsaszín :)
De végre nyár van, friss, szezonális gyümölcsökkel és épp a málna szezon kellős közepe. Vájling jóvoltából egy rekesz frissen szedett, gurulós és isteni finom málna boldog tulajdonosa lettem :) Sose volt még ennyi málnám egyszerre :) Egy jó része csak úgy, magában elfogyott, de a többinek sem kellett sokat várnia. Egy részéből lett a leves, a másik feléből pedig süti és már el is fogyott a teljes készlet. Sebaj, jöhet a következő, amiből remélhetőleg marad annyi, hogy fagyasztani is tudjak, télire.



Hozzávalók:
  • 700 g málna
  • 75 g kristálycukor
  • 3 dl víz
  • 180 g (görög) joghurt
  • 1 dl főzőtejszín
  • 1 közepes rúd fahéj
  • 8 szem szegfűszeg
  • 1 kk vaníliapaszta
  • 6 db amaretti keksz (elhagyható)

Elkészítés:
  • A málnát megmosom, majd egy nagyobb lábosba teszem, felöntöm a vízzel, hozzáadom a cukrot, végül a fahéjat és a szegfűszeget. A szegfűszeget tea tojásba szoktam tenni, mert így jól kifő az íze, de utólag nem kell kutatni a kis szemeket, hanem könnyen kivehetők :)
  • Magas lángon 10-15 perc alatt felforralom, majd egy sűrű lyukú szűrőn több részletben átpaszírozom egy másik lábosba.
  • A joghurtot elkeverem a tejszínnel, majd a gyümölcsléhez adom, elkeverem.
  • A levest özepes hőfokon felforralom, közben belekeverem a vaníliapasztát. Ha túl savanyúnak érezzük, tehetünk még bele cukrot, ízlés szerint.
  • Kihűtve, amaretti morzsával tálaljuk, de langyosan is nagyon finom :)