A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tészta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tészta. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. május 25., vasárnap

Spenótos tészta csirkével és fetával


Nagyon ritkán eszem tésztát. Nem is igazán tudom, hogy miért, pedig olyan gyorsan össze lehet dobni és annyi verziója létezik, hogy szinte nem is kell hozzá recept. Csak ki kell nyitni a kamrát, hűtőt és a hangulatunknak megfelelő hozzávalókat felhasználva készíteni valami finomat.
A piacon nagyon szép volt a bébi spenót így nem tudtam nem megvenni. Igazi "gombhoz a kabátot" ebéd lett belőle és került a spenót mellé csirke és feta.


Hozzávalók (2 főre):

  • 200 g tészta
  • 40 g vaj
  • 1 dupla csirkemell filé
  • 4 ek liszt
  • 100 g bébispenót
  • 1 dl száraz fehérbor
  • 2 dl főzőtejszín
  • 100 g feta
  • só, bors



Elkészítés:
  • A tésztát lobogó, sós vízben kb 10 perc alatt megfőzöm.
  • A csirkemelleket megmosom, megpucolom és apró darabokra vágom.
  • Egy mélytányérban a lisztet sóval és borssal összekeverem, majd a csirkekockákat megforgatom benne.
  • Egy nagyobb serpenyőt a legmagasabb hőfokon felhevítek, majd beleteszem a vajat és felolvasztom benne. Rádobom a csirkemell kockákat és továbbra is magas hőfokon gyorsan, folyamatos keverés mellett megpirítom.
  • A kész csirkét félreteszem egy tányérba.
  • A serpenyő alatt lejebb veszem a hőmérsékletet, beleöntöm a fehér bort, elforralom belőle az alkoholt, majd hozzáadom a tejszínt, végül a spenótot, sózom, borsozom és megpárolom benne.
  • A csirkét visszateszem a szószba, forralok rajta még egyet és már kész is.
  • A leszűrt tésztát egy nagyobb tálban összekeverem a szósszal, tányérokra szedem és fetát morzsolok a tetejére.


És a végére egy kis werk... ;) Molli is szerette (volna) az ebédet :)


2013. augusztus 8., csütörtök

Zöldséges sült tészta fetával


Ez a recept még néhány hete készült, csak eddig szegény nem élvezett prioritást, hogy felkerüljön ide :) Az ötlet a TV Paprika újságból van. Igazi kis laktatós fogás, amiben a nyár ízei jócskán benne vannak. Már a zöldségek előkészítése közben isteni, lecsóra emlékeztető illat lengte be a konyhát. Alig bírtam ki, hogy ne faljam be magában :) A tészta tetejére sült ropogós besamel pedig igazi megkoronázása az ételnek!


Hozzávalók:
  • fél padlizsán
  • fél cukkíni
  • 2 piros kaliforniai paprika
  • 0,5 dl olívaolaj
  • 300 g passata (paradicsom püré)
  • 200 g tészta
  • 100 g feta
  • 2 ek vaj
  • 2 ek liszt
  • 3 dl tej
  • só, bors

Elkészítés:
  • A zöldségeket megmosom, csíkokra vágom, majd az oldajon, közepes lángon kissé megpárolom őket.
  • Mikor a zöldségek megpuhultak, hozzáöntöm a passata-t és jól elkeverem, sózom, picit borsozom, majd félreteszem.
  • A tésztát sós, olajos vízben megfőzöm, majd a zöldséges, paradicsomos raguhoz keverem.
  • A tésztát egy hőálló tálba szedem, elkészítem a besamel mártást.
  • A sütőt előmelegítem 220 fokra (légkeveréses).
  • A mártáshoz a vajat megolvasztom, hozzákeverem a lisztet, végül felöntöm a tejjel, sózom, borsozom és folyamatos kevergetés mellett besűrítem.
  • A mártást a tészta tetejére öntöm, végül rámorzsolom a fetát és a sütőbe teszem.
  • Addig sütöm, míg a feta a tetején aranybarna nem lesz.

2013. február 23., szombat

Gyerekkorom ízei - Vadas makarónival


Mindenkinek az életében vannak olyan ízek, ételek, amik a gyerekkorára emlékeztetik. Nekem az egyik ilyen a vadas, amit drága Nagyanyó mindig a szülinapomra csinál :) De csakis akkor, mert macerás az elkészítése. Mivel eddig csak évente egyszer tudtam enni, volt benne valami különlegesség, ami miatt mindig nagyon vártam azokat a bizonyos születésnapi ebédeket.
A recept már évek óta megvan, de soha nem mertem nekikezdeni, mert féltem az elkészítésétől.

Ma végre rászántam magam... :)

Hozzávalók:

  • 50 g vaj
  • 1 fej vöröshagyma
  • 500 g marhalábszár
  • só, bors
  • 2 nagyobb sárgarépa
  • 1 nagyobb fehérrépa
  • 10 babérlevél
  • 1 + 5 dl víz
  • 2 + 3 ek mustár
  • 1 nagy doboz tejföl
  • 2 ek liszt
  • 1 ek porcukor
  • 2 kk ecet
  • 1 csomag spagetti vagy makaróni

Elkészítés:
  • A vajat a kuktában megolvasztom, majd az apróra vágott hagymát üvegesre párolom benne.
  • Közben megmosom, megpucolom a húst, kisebb darabokra vágom és kiklpofolom. Sózom, borsozom és 2 ek mustárral vékonyan megkenem mindkét oldalukat.
  • A húsokat a hagymára teszem, majd felöntöm az 1 dl vízzel.
  • Lezárom a kuktát és először magas - majd amikor már nem gőzölög - közepes lángon kb. 30 perc alatt majdnem készre párolom a húst.
  • Míg a hús puhul, a tésztát felteszem főni, megpucolom a répákat és karikára vágom őket.


  • Fél óra elteltével kinyitom a kuktát és a húshoz adom a répakarikákat, a babérlevelet, majd felöntöm 5 dl vízzel.
  • Innentől már csak közepes lángon készre párolom a húst és a zöldséget kb. 20-30 perc alatt.
  • Amikor kész, tányérra szedem a húst - letakarom, hogy ne száradjon ki - félreteszem.
  • A kuktában maradt zöldséges léhez hozzáadom a 3 ek mustárt és botmixerrel pürésítem.
  • Elkészítem a habarást. A tejfölhöz hozzákeverem a lisztet és a porcukrot, majd az egészet a lepürésített zöldségekhez adom és összeforralom.
  • Végül hozzáadom az ecetet és ha kell utána ízesítem.

Nekem a vadas makarónival az igazi, de zsemlegombóccal is lehet enni :)