A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csirkemell. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csirkemell. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. május 25., vasárnap

Spenótos tészta csirkével és fetával


Nagyon ritkán eszem tésztát. Nem is igazán tudom, hogy miért, pedig olyan gyorsan össze lehet dobni és annyi verziója létezik, hogy szinte nem is kell hozzá recept. Csak ki kell nyitni a kamrát, hűtőt és a hangulatunknak megfelelő hozzávalókat felhasználva készíteni valami finomat.
A piacon nagyon szép volt a bébi spenót így nem tudtam nem megvenni. Igazi "gombhoz a kabátot" ebéd lett belőle és került a spenót mellé csirke és feta.


Hozzávalók (2 főre):

  • 200 g tészta
  • 40 g vaj
  • 1 dupla csirkemell filé
  • 4 ek liszt
  • 100 g bébispenót
  • 1 dl száraz fehérbor
  • 2 dl főzőtejszín
  • 100 g feta
  • só, bors



Elkészítés:
  • A tésztát lobogó, sós vízben kb 10 perc alatt megfőzöm.
  • A csirkemelleket megmosom, megpucolom és apró darabokra vágom.
  • Egy mélytányérban a lisztet sóval és borssal összekeverem, majd a csirkekockákat megforgatom benne.
  • Egy nagyobb serpenyőt a legmagasabb hőfokon felhevítek, majd beleteszem a vajat és felolvasztom benne. Rádobom a csirkemell kockákat és továbbra is magas hőfokon gyorsan, folyamatos keverés mellett megpirítom.
  • A kész csirkét félreteszem egy tányérba.
  • A serpenyő alatt lejebb veszem a hőmérsékletet, beleöntöm a fehér bort, elforralom belőle az alkoholt, majd hozzáadom a tejszínt, végül a spenótot, sózom, borsozom és megpárolom benne.
  • A csirkét visszateszem a szószba, forralok rajta még egyet és már kész is.
  • A leszűrt tésztát egy nagyobb tálban összekeverem a szósszal, tányérokra szedem és fetát morzsolok a tetejére.


És a végére egy kis werk... ;) Molli is szerette (volna) az ebédet :)


2013. november 5., kedd

Rokfortos-csirkés rizottó


Régen a rokfortos csirke volt az egyik kedvencem, amit anyukám gyakran el is készített, de soha nem volt elég. Alapvetően a kék sajtot nem szerettem soha magában enni, de ebben a szószban nem látszódtak a kis kék, penész darabok :) és pont kellemes pikáns ízt adott az ételnek.
Pár héttel ezelőtt nagyon megkívántam a jól ismert ízeket, de nem tudtam a pontos receptet, csak nagyjából emlékeztem a hozzávalókra, így improvizáltam egyet. Sima rizses főtel helyett, rizottóvá alakítottam és azt hiszem sikerült azt az íz kombinációt megalkotnom, amire annyire vágytam :)

Hozzávalók:
  • 2x fél dl olívaolaj
  • 1 közepes fej vöröshagyma
  • 2 dl rizottó rizs
  • 1 dl fehérbor
  • 1 bio húsleves kocka
  • 0,5 l víz
  • 2 ek vaj
  • 250 g csirkemell
  • 250 g kéksajt
  • 2 dl főzőtejszín
  • só, bors


Elkészítés:
  • A csirkemellet alaposan megmosom, megpucolom és kisebb darabokra vágom, félreteszem.
  • A hagymát apró darabokra vágom és az egyik adag olajon üvegesre párolom.
  • A rizst a hagymához adom és addig pirítom, míg a szemek üvegesek nem lesznek. Ekkor hozzáöntöm a fehérbort és elforralom belőle az alkoholt.
  • Egy kisebb serpenyőben a másik adag olajat felforrósítom, amennyire csak lehet, majd rádobom a csirkét és minden olalát alaposan megpirítom. Amikor ez megvan, lehúzom a tűzről további felhasználásig.
  • A leveskockát feloldom forró vízben, majd kanalanként a rizshez adom, kevergetem, míg a rizs annyira megpuhul, hogy picit roppanós maradjon.
  • Miközben a rizshez adagolom az alaplevet egy másik lábosban felmelegítem a tejszínt, hozzáadom a kisebb darabokra vágott kéksajtot és felolvasztom a tejszínben, majd hozzáadom a félig megpirított csirkemell kockákat és lefedve teljes puhulásig párolom.
  • Mikor a rizs kellően megpuhult, és nem szívott föl minden folyadékot, hozzáadom a vajat és jól elkeverem benne. Mivel a kéksajt elég sós, így csak kevéssé sózom, picit borsozom.
  • Utolsó lépésként jöhet a rizshez a kéksajtos szószos csirke és egy utolsó rottyantás, majd a kész adagokat tetejükre reszelt sajttal tálalom.

2013. június 13., csütörtök

Csirkemell mustármártással, spentótos, parmezános csicsókapürével


Végre újra van időm írni :) Ha nem is sok, de az elmúlt hetek után már ennek is örülök. A rengeteg munka miatt nem nagyon volt időm főzni, sőt, ha lehet mondani, rossz voltam, mert azt ettem, amit elsőre értem. Leszámítva a Gourmet Fesztivált, ahol 4 nap alatt a lehető legtöbb étterem, legtöbb fogását kóstoltuk meg. Majdnem sikerült végig enni a fesztivált :)

Az alábbi étel már korábban készült, csak még a posztra nem volt időm.
Mindenkinek ajánlom, aki szeret kísérletezni, mert ez valami eszméletlen finomra sikeredett! Most is a kamrában és hűtőben lévő alapanyagokból kreáltam ebédet, hogy apadjanak a felhalmozott készletek, és nem bántam meg. Sőt! :)



Hozzávalók:
  • 0,5 kg csicsóka
  • 1 tojássárgája
  • 200 g spenót (én fagyasztott krémet használtam)
  • 40 g parmezán + egy kevés a tetejére
  • 0,5 kg csirkemell
  • 1 fej vöröshagyma
  • 150 ml főzőtejszín
  • 150 ml húsleves alaplé
  • 13 g vaj
  • 1 ek olíva olaj
  • 25 g liszt
  • 2 ek mustár
  • pár szem szegfűszeg
  • 2 babérlevél
  • bors
  • szerecsendió

Elkészítés:
  • A csicsókát meghámozom, pici kockákra vágom, majd sós vízben puhára főzöm.
  • A csirkét megpucolom, mindkét oldalát sózom, borsozom és egy nagyobb serpenyőben olívaolajon, hirtelen, magas hőfokon mindkét oldalát megpirítom, majd a serpenyőben hagyom. A nagyon magas hőfokon a hús nem enged levet, viszont szép, aranybarna kéreg képződik rajta.
  • A hagymát megpucolom, a szegfűszegeket beleszúrom (ahogy karácsonykor a naranccsal is :) és a csirke mellé teszem a babérlevéllel együtt, végül felöntöm a tejszínnel és az alaplével. Lefedve addig főzöm, míg a hús teljesen meg nem puhul.
  • Amikor kész, a húst kiszedem, félreteszem. A visszamaradt tejszínes szószt leszűrőm, hogy a nagyobb darabok és fűszer ne kerüljön bele.
  • Egy másik lábosban vaj és olaj keverékén megfuttatom a lisztet, és hozzákeverem a leszűrt levet. Amikor teljesen homogénre kevertem, hozzáadom a mustárt is és kissé besűrítem, félreteszem.
  • A megfőtt csicsókát botmixerrel pürésítem, hozzákeverem a tojássárgáját, a spenótot és a reszelt parmezánt, sózom, borsozom és egy kis szerecsendióval ízesítem.
  • Hőálló tálba teszem a csirkét, rá a mustáros mártást, végül a spenótos csicsókapürével borítom, és a tetejére reszelek még egy is parmezánt.
  • 180 fokra előmelegített légkeveréses sütőben 40-50 perc alatt készre sütöm.